Noc Muzeów 2017 w Brzezinach
Malczewski, Reymont, Jarmoliński, rowery i kinowóz.

Moc atrakcji czeka na uczestników tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Regionalnym w Brzezinach.

1. Wstęp wolny na wystawy stałe i czasowe (od. 20.00 do 24.00)

20 maja to jedna z ostatnich okazji do obejrzenia wystawy "Powrót w rodzinne strony. Jacek Malczewski-Bartek Jarmoliński", miłośnicy sztuki znajdą na niej m.in. trzy, rzadko wystawiane, dzieła Jacka Malczewskiego: "Autoportret z motywem antycznym", "Portret syna artysty Rafała" oraz "Portret Wacława Koniuszki".

2. Seanse w "kinowozie"'
Ten peerelowski wynalazek krzewił kulturę na prowincji. W sobotnią noc zapraszamy na projekcję unikatowej Brzezińskiej Kroniki Filmowej z 1969 roku. Równie unikatowe będzie miejsce projekcji - bus, który dowoził przedstawicieli NSZZ Solidarność na spotkania w Magdalence.

3. Nocny rajd rowerowy w Roku Reymontowskim.
W sobotę 20.05.2017r. Muzeum Regionalne w Brzezinach, Stowarzyszenie Strefa Rowerowa Brzeziny oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej MROGA z okazji obchodów Nocy Muzeów zapraszają na rajd rowerowy „Szlakiem łącznikowym” łączącym Muzeum Regionalne w Brzezinach z Muzeum Regionalnym im. W.S.Reymonta w Lipcach Reymontowskich. Rajd rozpoczynamy o godzinie 17.00 na dziedzińcu muzealnym w Brzezinach, skąd ruszamy trasą o długości 33 km do Lipiec Reymontowskich. Na miejscu proponujemy zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. W.S.Reymonta i Muzeum Czynu Zbrojnego. Następnie ponownie tą samą trasą wracamy do Muzeum Regionalnego w Brzezinach, w którym na uczestników rajdu będzie czekało ognisko, poczęstunek i liczne niespodzianki.
Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Szczegółowy program Nocy Muzeów na plakacie.
Zapraszamy!