23 listopada 2014 r. o godz. 14.00 odbył się wernisaż wystawy "Und Alles ist weg" / "Miejsca, których nie ma" Erica Pawlitzky'ego. Tytuł wystawy nawiązuje do miejsc bitew okresu I wojny światowej. Autor zdjęć jest stypendystą Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Europejska premiera wystawy miała miejsce 1.08.2014 r. w Instytucie Polskim w Monachium.

Wystawa składa się z połączenia 30 wielkoformatowych zdjęć opatrzonych dwujęzycznymi opisami wydarzeń sprzed 100 lat. Piękno polskiego krajobrazu, bolesna świadomość nieuniknionego upływu czasu, tragizm relacji z walk I wojny światowej tworzą tworzą niezwykle sugestywną, artystyczną całość. Istotnym składnikiem wystawy jest replika historycznego albumu fotograficznego z reprodukcjami fotografii sporządzonych za pomocą aparatu  używającego techniki naświetlania obrazu na płytkach.

Eric Pawlitzky urodził się w 1960 r. w Lipsku, z zawodu jest prawnikiem, od 1974 r. zajmuje się fotografią. W latach 2009-2012 ukończył Ostkreuzschule für Fotografie w Berlinie. Wystawy fotograficzne organizuje od 2008 r.: wystawa w Kulturhistorisches Museum Osnabrück, a także wystawa Tallin – Konstanca – 3000 km Europy w Jenie.